Miednica to zamknięty krąg kostno-stawowy łączący kręgosłup z kończynami dolnymi.
 
Do elementów kostnych miednicy przyczepione są mięśnie, które tworzą kształt leja skierowanego w dół.
 
Mięśnie dna miednicy są ułożone warstwowo, a ich włókna biegną w różnych kierunkach.
 
Ich konstrukcja osłabiona jest przez trzy (dwa w przypadku mężczyzn) otwory: cewkę moczową, odbyt i pochwę.
 
Miednica kostna składa się u człowieka z parzystej kości miedniczej, pojedynczej kości krzyżowej oraz kości guzicznej. Każda z kości miedniczych zbudowana jest z kości łonowej, kości biodrowej i kości kulszowej. Kości miednicze to największe pod względem masy i najszersze kości w ciele człowieka.
 
Miednica kostna jest stelażem, do którego przymocowane są znajdujące się w niej narządy. Ściany boczne miednicy pokryte są mięśniami, do których zaliczamy parzyście: mięsień zasłaniacz wewnętrzny, mięsień biodrowy oraz mięsień gruszkowaty. Ściana dolna, potocznie zwana kroczem, rozpościera się pomiędzy spojeniem łonowym, kością guziczną i guzami kulszowymi, a utworzona jest przez mięśnie poprzecznie prążkowane i ich powięzie. Dno miednicy ma układ warstwowy w płaszczyźnie pionowej oraz strefowy w płaszczyźnie poziomej.
Mięśnie dna miednicy, inaczej mięśnie Kegla, to bardzo ważna grupa kompleksu mięśniowo tkankowego.
 
Niewielkie i ukryte głęboko w ciele mają ogromne znaczenie dla komfortu naszego życia.
 
Odpowiadają za prawidłowe położenie narządów miednicy mniejszej oraz działanie układów: moczowego, pokarmowego i płciowego.
 
Są podparciem dla narządów takich jak: pęcherz moczowy, macica, odbytnica, jelita oraz zapobiegają ich opadaniu przy wzroście ciśnienia śródbrzusznego.
 
Choć są niewielkie i ruszają się w niewielkim stopniu w porównaniu do mięśni nóg czy rąk, są niezbędne w czynnościach fizjologicznych (wydalanie) oraz seksualnych.
 
Mięśnie dna miednicy odgrywają ważną rolę.
 
Do ich funkcji zalicza się:
stabilizację kości guzicznej i krzyżowej,
stabilizację tułowia,
rozluźnianie się podczas mikcji, defekacji i porodu,
wpływają korzystanie na satysfakcję seksualną obojga partnerów.
Podczas całego dnia mięsnie dna miednicy ciężko pracują żeby utrzymać narządy miednicy mniejszej (pęcherz, macicę i odbytnicę) na prawidłowej wysokości.
Zaliczają się do stabilizatorów kręgosłupa, utrzymując poprawną postawę ciała.
Mięśnie dna miednicy to mięśnie poprzecznie prążkowane, co oznacza, że mamy bezpośredni wpływ na ich skurcz.
Mięśnie poprzecznie prążkowane składają się z dwóch rodzajów włókien tonicznych i fazowych.
Włókna toniczne to takie, które pracują długo i wolno się męczą.
Odpowiadają za prawidłową statykę narządów wewnętrznych oraz poprawną sylwetkę.
Włókna fazowe to takie, które kurczą się bardzo szybko z dużą mocą.
W mięśniach dna miednicy zdecydowanie więcej znajduję się włókien tonicznych niż fazowych.
Ich stosunek wynosi 70% do 30%.
Poznaj prawidłową aktywację oraz rozluźnienie mięśnia dna miednicy.
Naucz się prawidłowej pozycji podczas mikcji i defekacji. Wzmacniaj mięśnie dna miednicy przez wykonywanie ćwiczeń samemu lub wykorzystuj nowe technologie tj. BTL Emsella – HIFEM, technologia skoncentrowanej energii elektromagnetycznej, głębokiej penetracji i stymulacji całego obszaru dna miednicy.
• Nie wstrzymuj moczu, jeśli nie musisz.
• Zadbaj o odpowiednie nawodnienie organizmu.
• Nigdy nie przyj na pęcherz na siłę.
• Usiądź wygodnie na toalecie i rozluźnij się. zapomnij o nadmiernym parciu.
ćwiczenia mięśni dna miednicy mają na celu wzmocnienie, poprawę ich siły, zwiększenie elastyczności i wytrzymałości oraz polepszenie trofiki okolicznych tkanek.
U Kobiet Trening mięśni dna miednicy przed planowanym porodem jest skuteczną metodą zapobiegania problemom po porodowym. Najczęstszym problemem jest nietrzymania moczu po porodzie oraz wypadanie guzków krwawniczych (hemoroidów).
Regularne ćwiczenia wzmacniają mięśnie oraz zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Jest to szczególnie ważne w okresie ciąży, gdyż mięśnia dna miednicy są osłabione z powodu zmian zachodzących w organizmie . Według najnowszych badań nietrzymanie moczu po porodzie można zmniejszyć prawie o połowę u kobiet, które ćwiczyły mięśnie dna miednicy przed porodem.

to jeden z 3 głównych powodów myślenia o naszym ciele.
Pozostałe najczęstsze powody to: leczenie i uniknięcie skalpela.
Najczęściej ciało kojarzy nam się narządami i mięśniami motorycznymi, najmniej myślimy o mięśniach dna miednicy, a są równie ważne jak inne mięsnie.
Gdy jesteśmy świadomi swojego ciała i jego budowy staramy się utrzymać wszystko w jak najlepszej kondycji. Utrwalamy prawidłowy wzorzec zdrowego stylu życia, zapobiegamy chorobom poprzez kontrolowanie czynników ryzyka, ćwiczymy i wzmacniamy całe ciało. W przypadku niektórych mięśni tj. Kegla nie jest łatwo utrzymać ich w dobrej kondycji poprzez ćwiczenia. Nie każdy prawidłowo wykonuje ćwiczenia mięśni dna miednicy ponieważ nie jest to łatwe albo bardzo czasochłonne i mało efektywne. Dlatego powstał fotel EMSELLA.
Fotel BTL EMSELLA to absolutna nowość wśród urządzeń do wzmacniania mięśni dna miednicy. Posiada certyfikat amerykańskiej FDA (Food and Drug Administration). Urządzenie wykonuje za nas prawidłowy i niezwykle intensywny trening mięśni Kegla.
Wystarczy kilka sesji terapeutycznych, by wzmocnić mięśnie oraz przywrócić kontrolę nad ich pracą. Skuteczność 95% zadowolonych pacjentów poparta badaniami klinicznymi.

to jeden z 3 głównych powodów myślenia o naszym ciele.

Pozostałe najczęstsze powody to:
profilaktyka i uniknięcie skalpela.

Najczęściej ciało kojarzy nam się narządami i mięśniami motorycznymi,
najmniej myślimy o mięśniach dna miednicy, a są równie ważne jak inne mięśnie.

Gdy jest problem idziemy do lekarza. A tam zaczyna się szereg czynności
medycznych, z użyciem stosownych leków i aparatury, zmierzających do
rozwiązania problemu lub poprawa jego jakości życia.

Bardzo często dopiero w
tedy dowiadujemy się czegoś nowego o naszym ciele, co mieliśmy robić a czego
nie. Zaczynamy szukać skutecznych metod i nowych technologii które mogą nam
pomóc.

Od kilku lat skutecznie można leczyć dolegliwości związane ze słabymi lub
upośledzonymi mięśniami dna miednicy. Dzięki technologii HIFEM możemy
bezinwazyjnie, bezboleśnie, bezpiecznie ćwiczyć mięśnie Kegla u mężczyzn i
kobiet. Jedyna taka metoda gdzie skuteczność jest poparta badaniami
naukowymi oraz posiada certyfikat FDA.

to jeden z 3 głównych powodów myślenia o naszym ciele.
Pozostałe najczęstsze powody to: profilaktyka i leczenie.
Najczęściej ignorujemy profilaktykę oraz symptomy pierwszych problemów w naszym ciele i po wizycie u lekarza okazuje się że mamy duży problem.
Otrzymujemy diagnozę że tylko skalpel może nas uratować. Taka informacja dla nikogo nie jest przyjemna. Zaczynamy się interesować swoim ciałem i szukamy alternatywnych rozwiązań. Często jest za późno a nie zawsze.
W przypadku opadających narządów rodnych, inkontynencji (nietrzymania moczu) oraz innych problemów z mięśniami dna miednicy jest metoda bezinwazyjna i bezpieczna leczenia. Urządzenie BTL EMSELLA wykorzystuje technologię HIFEM
(High-Intensity Focused Electromagnetic Technology) w celu pobudzenia mięśni dna miednicy i przywrócenia kontroli nerwowo-mięśniowej. Kluczowa skuteczność opiera się na skoncentrowanej energii elektromagnetycznej, głębokiej penetracji i stymulacji całego obszaru dna miednicy.
Jest to niezwykle silne skoncentrowane pole elektromagnetyczne. Wysoka intensywność tego pola pozwala na dotarcie odpowiednio zmodyfikowanej energii do mięśni w całym obszarze miednicy.
Urządzenie wykonuje za nas prawidłowy i niezwykle intensywny trening mięśni Kegla.
Wystarczy kilka sesji terapeutycznych, by wzmocnić mięśnie oraz przywrócić kontrolę nad ich pracą. Skuteczność 95% zadowolonych pacjentów poparta badaniami klinicznymi.

Czy może po przebudzeniu pilnie musisz iść do toalety?
Jeśli wizyta u urologa oraz zażywane leki nie dały znaczącej poprawy przyjdź do nas do gabinetu Emsella w Opolu.
Jedyne takie urządzenie na Opolszczyźnie.
Dzięki najnowszej technologii HIFEM w urządzeniu medycznym z certyfikatem FDA wyleczymy Cię w 3 tygodnie.
Umów się na bezpłatną konsultacje i pozbądź się problemu:
bezboleśnie, bezinwazyjnie, bezpiecznie i bez zdejmowania odzieży.
Wzmożona potrzeba nocnego wydalania moczu występuje u osób, które mają problemy z nietrzymaniem moczu. U takich osób występuje nagłe parcie na mocz, które spowodowane jest nieprawidłową aktywnością mięśnia wypieracza.
Fotel BTL EMSELLA to absolutna nowość wśród urządzeń do wzmacniania mięśni dna miednicy. Posiada certyfikat amerykańskiej FDA (Food and Drug Administration). Urządzenie wykonuje za nas prawidłowy i niezwykle intensywny trening mięśni Kegla.
Kluczowa skuteczność opiera się na skoncentrowanej energii elektromagnetycznej, głębokiej penetracji i stymulacji całego obszaru dna miednicy.
Urządzenie wykorzystuje technologię HIFEM (High-Intensity Focused Electromagnetic Technology) w celu pobudzenia mięśni dna miednicy i przywrócenia kontroli nerwowo-mięśniowej.

Jeśli wizyta u urologa, zażywane leki nie dały znaczącej poprawy przyjdź do nas do gabinetu Emsella.
Jedyne takie urządzenie na Opolszczyźnie.
Dzięki najnowszej technologii HIFEM w urządzeniu medycznym z certyfikatem FDA wyleczymy Cię w 3 tygodnie.
Wzmożona potrzeba wydalania moczu występuje u osób, które mają problemy z nietrzymaniem moczu. U takich osób występuje nagłe parcie na mocz, które spowodowane jest nieprawidłową aktywnością mięśnia wypieracza.
Fotel BTL EMSELLA to urządzenie medyczne z certyfikatem FDA. Urządzenie wykonuje za nas prawidłowy i niezwykle intensywny trening mięśni Kegla.
Technologia HIFEM (High-Intensity Focused Electromagnetic Technology) pobudza mięśni dna miednicy i przywraca kontrolę nerwowo-mięśniową.
Jest to niezwykle silne skoncentrowane pole elektromagnetyczne. Wysoka intensywność tego pola pozwala na dotarcie odpowiednio zmodyfikowanej energii do mięśni w całym obszarze miednicy.

Wysiłkowe Nietrzymanie Moczu (WNM) stanowi ponad 50 % wszystkich przypadków nietrzymania moczu.
Statystyka pokazuje, że mężczyźni dużo szybciej zgłaszają się po pomoc i wcześniej rozpoczynają terapie.
Czas to zmienić!
6 sesji na fotelu Emsella  = 1 rok ćwiczeń mięśni kegla wykonywanych w domu!
Nietrzymanie moczu związane z aktywnością fizyczną (podczas zwiększonego ciśnienia w jamie brzusznej np. przy kichaniu, kaszlu, śmiechu, podskokach, podnoszeniu ciężarów) wynika z osłabienia mięśni dna miednicy.
Jak widać nie chodzi tu jedynie o aktywność sportową, bo nawet codzienne czynności, które powodują zwiększenie ciśnienia w obrębie brzucha prowokują gubienie moczu.
Pierwsze objawy mogą być dyskretne i o małym nasileniu.
Kobiety często ignorują pojedyncze incydenty gubienia moczu.
Obarczając winą zmęczenie organizmu, przeziębienie, które mogło się nałożyć na incydenty wycieku moczu, kojarząc je z sytuacjami powiązanymi z rzadkim wysiłkiem fizycznym jak np. podniesienie ciężkiego przedmiotu, czy sporadycznie po porodzie.
Kobiety oczekują samoistnej poprawy, a przecież to już jest pierwszy sygnał mówiący o tym, że dzieje się coś niepokojącego!
Przygotuj się do ciąży
💪Wzmocnij mięśnie dna miednicy
👍Aby zmniejszyć ryzyko problemów z nietrzymaniem moczu należy, jeszcze zanim zajdziemy w ciążę, ćwiczyć mięśnie Kegla, czyli mięśnie dna miednicy.
👍Dzięki temu mięśnie krocza stają się bardziej elastyczne, a w efekcie w czasie porodu rzadziej dochodzi do nadwyrężenia mięśni i uszkodzeń mechanicznych pochwy.
☺️Dzięki ćwiczeniom ciąża będzie przebiegała bez przykrych dolegliwości, zapobiegniesz bólom kręgosłupa, a poród będzie znacznie szybszy i łatwiejszy.
👉Zapisz się na bezpłatną konsultację i trenuj mięśnie dna miednicy bezpiecznie, bezboleśnie i bezinwazyjnie.
👌To się leczy już w 3 tygodnie dzięki technologii HIFEM w gabinecie EMSELLA.
🗣Umów się na bezpłatną konsultacje i pozbądź się problemu bezboleśnie, bezinwazyjnie, bezpiecznie i bez zdejmowania odzieży.
🧠Trochę wiedzy zawsze się przyda – czy nie?:
Za gromadzenie i wydalanie moczu (mikcja) odpowiedzialne są tzw. dolne drogi moczowe, tj. jest pęcherz i cewka moczowa, w skład których wchodzi mięsień wypieracz i mięśnie zwieracze. Tuż przed rozpoczęciem mikcji mięsień zwieracz rozkurcza się, tak aby mięsień wypieracz mógł następnie opróżnić pęcherz z moczu.
W wyniku obniżenia dna miednicy nieprawidłowo wzrasta ciśnienie w jamie brzusznej co powoduje nietrzymanie moczu.
Mięśnie dna miednicy ćwiczyć powinna każda kobieta, a już po przebytej ciąży i porodzie szczególnie.
💪Silne mięśnie Kegla są najlepszym zabezpieczeniem przed nietrzymaniem moczu, wypadaniem pochwy czy brakiem seksualnej satysfakcji.
👁Pod pojęciem mięśni Kegla kryje się mięsień łonowo-guziczny, który stanowi przednio-przyśrodkową część mięśnia dźwigacza odbytu.
👀Mięśnie Kegla otaczają ujście pęcherza, pochwy oraz odbytnicy, jednocześnie od dołu podtrzymując narządy jamy brzusznej i wpływając na utrzymywanie w niej prawidłowego ciśnienia.
Ćwiczenia mięśni dna miednicy są zalecane wszystkim kobietom w wieku rozrodczym oraz po menopauzie.
Ćwiczenie mięśni Kegla jest szczególnie zalecane u kobiet po wielu porodach, ze znaczną nadwagą i otyłych, po operacjach ginekologicznych, w podeszłym wieku, skarżących się na obniżenie doznań seksualnych, wykonujących pracę siedzącą i mających niewiele ruchu. Również utrzymywanie sylwetki w formie poprzez regularne treningi dolnych partii ciała korzystnie wpływa na mięśnie Kegla.
☝️Ćwiczenia mięśni dna miednicy są zalecane wszystkim kobietom w wieku rozrodczym oraz po menopauzie.
🙏Systematyczne ćwiczenia uelastyczniają i wzmacniają mięśnie, co przynosi szereg korzyści:
✔️ułatwia poród i skraca rekonwalescencję po urodzeniu dziecka;
✔️pomaga w przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu;
✔️pomaga w przypadku obniżenia się ścian pochwy;
chroni przed wypadaniem pochwy;
✔️podnosi jakość seksualną zarówno u kobiety, jak i u jej partnera;
✔️pomaga szybciej osiągnąć orgazm podczas zbliżenia (dla podniesienia doznań intymnych wskazane jest zaciskanie mięśni Kegla w czasie współżycia).
EMSELLA ćwiczenia na lepszy seks
Sprawność seksualna ma silny związek ze sprawnością fizyczną.
Jeśli chcesz wzmocnić swoje seksualne doznania, ćwicz odpowiednie partie ciała.
Podstawowymi mięśniami, o które trzeba dbać, bo mają ogromny wpływ na nasze doznania seksualne, są tzw.
mięśnie Kegla, czyli grupa mięśni miednicy, obejmująca mięśnie dna miednicy, mięsień łonowo-guziczny, część mięśnia dźwigacza odbytu i mięśnie pochwy.
😎Chcąc cieszyć się częstszymi i mocniejszymi orgazmami trzeba także zadbać o głębokie mięśnie brzucha.
Świadomość tych mięśni można zbudować poprzez regularne ćwiczenia pilatesu, jogi czy uprawiając tzw. trening core stabilizujący mięśnie całego tułowia.
Istotą tego rodzaju ćwiczeń jest utrzymywaniu kręgosłupa, ale także całego ciała w równowadze podczas ruchu i w bezruchu, np. podczas stania na jednej nodze, w pozycji tzw. deski czy podczas wykonywania asan uprawiając jogę.
Jednym z najlepszych ćwiczeń podnoszącym sprawność seksualną są także pompki.
emsella Poprawa doznań seksualnych
Aktywność seksualna w zasadzie ma wyłącznie pozytywny wpływ na nasz organizm – sprzyja poprawie nastroju, wpływa na naszą kondycję fizyczną i zdrowie.
Regularnie odbywany stosunek zmniejsza też ryzyko wystąpienia chorób neurologicznych, serca i krążenia.
Analiza, „Journal of Health and Social Behavior” w 2016 roku wykazała, że młode kobiety, które mają zadowalające życie erotyczne w późniejszym życiu mogą być lepiej chronione przed ryzykiem wystąpienia chorób układu krwionośnego.
Poza korzyściami typowo zdrowotnymi udany seks ma także ogromne znaczenie dla naszego zdrowia psychicznego, dlatego jakość naszego seksu jest niezwykle ważna.
Brak orgazmu, krótki czas erekcji, obniżone libido, przedwczesny wytrysk, dyskomfort podczas seksu, luźniejsza pochwa – to mogą być czynniki, które nie pozwalają nam w pełni cieszyć się seksem.
W zdecydowanej większości przypadków trening mięśni dna miednicy u obu partnerów jest w stanie zlikwidować te problemy i zdecydowanie podnieść jakość naszego współżycia.
emsella opole Jak i po co ćwiczyć mięśnie dna miednicy u mężczyzn?
Wytrenowane mięśnie Kegla zapewniają intensywniejsze doznania podczas zbliżeń intymnych i wzmacniają orgazm, a także chronią przed niektórymi schorzeniami, dlatego nie tylko kobiety, ale również mężczyźni powinni je wzmacniać.
Mięsień Kegla (mięsień dna miednicy, mięsień PC) to mięsień łonowo-guziczny (łac. musculus pubococcygeus) zlokalizowany pomiędzy kością łonową a kością ogonową, czyli końcowym odcinkiem kręgosłupa.
Włókna mięśni Kegla u mężczyzn sięgają do gruczołu krokowego, kości guzicznej, środka krocza oraz odbytu, oplatając podstawę męskiego przyrodzenia przy cewce moczowej.
 
 
emsella opole Mięśnie Kegla u mężczyzn. Po co je ćwiczyć?
Mocne, wytrenowane mięśnie Kegla u mężczyzn to:
☑️znacznie lepszy seks – różnicę zauważy również partnerka;
☑️kontrola wytrysku, co ma istotne znaczenie w przypadku wytrysku przedwczesnego;
☑️kontrola erekcji (w tym dłuższa erekcja) i silniejszy orgazm;
☑️dłuższy czas stosunku;
☑️większa ilość nasienia;
☑️kontrola oddawania moczu – niezwykle ważna szczególnie w przypadku pojawienia się objawów nietrzymania moczu;
☑️zabezpieczenie przed problemami z prostatą.
☝️Mięśnie Kegla powinni także ćwiczyć mężczyźni prowadzący siedzący tryb życia, z dużą nadwagą oraz otyli, po operacjach prostaty, a także w podeszłym wieku.
GRUCZOŁ KROKOWY (INACZEJ STERCZ, PROSTATA) A MIĘŚNIE DNA MIEDNICY (KEGLA)
💡Gruczoł krokowy anatomicznie spoczywa pod pęcherzem. Cewka moczowa przebiega przez środek gruczołu krokowego. W miejscu gdzie pęcherz łączy się z cewką moczową, znajduje się zwieracz wewnętrzny cewki (zamknięty przez większość czasu, pozwalający na utrzymanie moczu w pęcherzu).
Kolejnym miejscem, w którym następuje kontrola mikcji, jest zwieracz zewnętrzny cewki zlokalizowany w mięśniach dna miednicy. Jeśli zwieracz wewnętrzny zostanie uszkodzony podczas np. prostatektomii, mięśnie dna miednicy muszą w głównej mierze przejąć funkcję kontrolującą trzymanie moczu. Gdy te struktury stają się niewydolne, dochodzi do pełnoobjawowego nietrzymania moczu. W związku z tym patomechanizmem kluczowym elementem postępowania rehabilitacyjnego zarówno przed-, jak i pooperacyjnego jest nauka świadomej aktywacji mięśni dna miednicy.
Dobrze funkcjonujące dno miednicy zapobieganiu cofaniu się krwi podczas erekcji, pozwala na opróżnianie cewki moczowej na zasadzie odruchowej po zakończeniu mikcji, umożliwia zasysanie i wydalanie nasienia podczas ejakulacji. Skurcz mięśnia opuszkowo-gąbczastego (musculus bulbospongiosus) odpowiada za proces ejakulacji, zaś skurcz mięśni opuszkowo-gąbczastego i kulszowo-jamistych – za erekcję.

😔Obniżenie narządów rodnych (wypadanie macicy).
👍Możesz uniknąć operacji jeśli wcześniej zaczniesz wzmacniać mięśnie dna miednicy.
🗣Obniżenie narządów jest jednym z etapów zaburzeń statyki narządów.
👀Do zaburzeń takich dochodzi najczęściej w powodu niewydolności mięśni dna miednicy i/lub więzadeł miednicy mniejszej, których zadaniem jest podtrzymywanie narządów na miejscu.
👁Na skutek różnych przeciążeń dochodzi do osłabienia dna miednicy, które rozluźnia się, opada w dół, a wraz z nim opadają narządy.
💡Do najczęstszych przyczyn obniżenia narządów należą:
👉osłabienie mięśnie dna miednicy
👉ciąża
👉poród (zwłaszcza przedłużające się parcie w drugiej fazie porodu)
👉porody narzędziowe
👉duży wysiłek fizyczny w czasie połogu
👉niedobór hormonów (estrogen)
👉proces starzenia się organizmu
👉nadmierne obciążanie dna miednicy
💡Obniżenie możemy podzielić na kilka rodzajów, w zależności od tego, który z narządów uległ obniżeniu. Najczęściej występujące to:
👉obniżenie przedniej lub tylnej ściany pochwy (najczęściej występujący rodzaj obniżenia po porodzie)
👉obniżenie macicy
👉obniżenie pęcherza
👉obniżenie odbytnicy

Hemoroidom sprzyja osłabienie mięśni dna miednicy
💡Hemoroidy są dość wstydliwą i z pewnością nieprzyjemną przypadłością, z którą boryka się znaczna część populacji.
💡Dzieje się tak z różnych powodów – najczęściej jednak podaje się siedzący tryb pracy i czynnik dietetyczny, a zatem nieodpowiednią, ubogą w błonnik dietę, która powoduje zaparcia.
Warto jednak pamiętać, że powstaniu hemoroidów sprzyjać może osłabienie mięśni dna miednicy, które odpowiadają za podtrzymanie narządów miednicy mniejszej, czyli także odbytu.
💪Mięśnie dna miednicy, czyli tak zwane mięśnie Kegla, są kojarzone przede wszystkim z kwestiami seksualnymi oraz zapobieganiem bądź leczeniem nietrzymania moczu, zwłaszcza u kobiet.
Jednak mięśnie te, przez wzgląd na ich umiejscowienie, odpowiadają również za zmniejszenie ryzyka powstania hemoroidów oraz szybszy proces leczenia po ich zdiagnozowaniu.
❓Dlaczego?
Mięśnie Kegla otaczają ujście odbytnicy – odpowiadają zatem nie tylko za utrzymanie narządów znajdujących się w obręczy miedniczej, ale także za odpowiedni przepływ krwi w tych okolicach.
Zmniejsza to ryzyko powiększenia się guzików krwawniczych oraz ich leczenie.

Niski poziom estrogenów wpływa negatywnie na elastyczność mięśni.
Także tkanka łączna otaczająca cewkę i pęcherz moczowy ulega zubożeniu.
Jedną z konsekwencji przewlekłego niedoboru estrogenu (estradiol, estron i estriol) jest deficyt kolagenu w tkankach mięśniowych dna miednicy.
Ten stan powoduje zaburzenia statyki narządu płciowego i nietrzymania moczu.
Jest to spowodowane nie tylko starzeniem się społeczeństwa (przy menopauzie spada ich poziom), ale też nieprawidłową dietą, która jest uboga w antyoksydanty.
Produkty spożywcze (warzywa, owoce, nasiona i ziarna) i zioła są najbezpieczniejszym sposobem na zwiększenie produkcji estrogenów.
Zawierają one fitoestrogeny, które mają działanie estrogenne.
Należy też pamiętać o tym, że estrogeny, jak wszystkie inne hormony sterydowe, są wytwarzane z cholesterolu, który jest ich prekursorem.
Synteza estrogenów w kobiecym organizmie zachodzi przede wszystkim w jajnikach, ale także w niewielkim stopniu są one produkowane w tkance tłuszczowej, w kościach, w mózgu.
U mężczyzn natomiast estrogeny są produkowane w znacznie mniejszej ilości niż u kobiet, a miejscem ich wytwarzania są jądra oraz kora nadnerczy.
Produkcja estrogenów jest natomiast regulowana przez hormon, który wydzielany jest przez przysadkę mózgową – jest to hormon folikulotropwy (inna nazwa to folikulotropina lub tez FSH).
🔥Zadbaj o swoją wewnętrzną siłę
💪Ćwiczenie mięśni Kegla można polecić wszystkim kobietom. Nie tylko dlatego, że ułatwiają poród, ale przede wszystkim dlatego, że zwiększają doznania seksualne.
✍️Mięśnie dna miednicy pełnią wiele ważnych funkcji w organizmie kobiety. Podtrzymują pęcherz, macicę i okrężnicę, więc odpowiadają za komfort związany z trzymaniem moczu. Dno miednicy składa się z trzech warstw: przepony miednicy, przepony moczowo-płciowej i mięśni powierzchownych krocza. Warstwy te zbudowane są z ośmiu mięśni, które znajdują się pomiędzy kością łonową a ogonową.
👀Problem z osiągnięciem orgazmu?
🥰Wystarczy jeden zabieg na fotelu Emsella aby poczuć różnicę.
💪Regularne wykonywanie ćwiczeń Kegla pozwoli zwiększyć doznania seksualne obojga partnerów.
💋Silne mięśnie dna miednicy sprawią, że kobiecie będzie łatwiej osiągnąć orgazm, a lepsze ukrwienie okolic pasa sprawi, że jego przeżywanie będzie mocniejsze.
✍️To z kolei ułatwia zapłodnienie, ponieważ dochodzi wtedy do zwężenia zewnętrznej części pochwy i zatrzymania w niej większej ilości nasienia.
👍Kobieta silnymi mięśniami może także w dowolnym czasie zacisnąć pochwę, co spowoduje większe doznania nie tylko dla niej, ale również dla partnera. Ćwiczenia Kegla mogą przyczynić się do wydłużenia stosunku, a także doprowadzić do osiągania wielokrotnych orgazmów.
📢Więcej informacji na naszej stronie www.emsella.opole.pl
Zapraszamy
Emsella Opole
ul. Spychalskiego 1A
✋Zadzwoń lub napisz na whatsapp: 775466400

🔥Jesteś kobietą, która po porodzie nie odczuwa satysfakcji ze stosunku lub bardzo długo dochodzisz do orgazmu?

 

📢To wina rozluźnienia mięśni pochwy i krocza – w czasie porodu stają się one wiotkie, co pogarsza jakość seksu.
👍Nie martw się tym jednak, tylko trenuj mięśnie Kegla.
Po kilku tygodniach wszystko wróci do normy, także satysfakcja ze współżycia.
📢📢📢Promocja!
Zapraszamy na bezpłatny zabieg i konsultację.
Przekonasz się sama jak działa fotel Emsella.
Wystarczy kilka zabiegów na Fotelu Emsella aby bezpiecznie, bezboleśnie i bezinwazyjnie wzmocnić wszystkie mięśnie dna miednicy.

📢Rwa kulszowa, ból w lędźwiach, ból promieniujący do nogi
✍Rwa kulszowa bez uchwytnej przyczyny w kręgosłupie lędźwiowym nazywana jest
zespołem mięśnia gruszkowatego. Z tym że przyczyna kręgosłupowa musi być wykluczona.
✍Zespół mięśnia gruszkowatego wiąże się ze wzrostem napięcia na bocznej jednej trzeciej przyczepu mięśnia.
Ogólne założenie wiąże się z tezą iż dysfunkcja mięśnia gruszkowatego ma związek z oddziaływaniem mięśniowo – powięziowym na nerw kulszowy w obrębie otworu kulszowego.
Neuropatia i uwięźnięcie w otworze kulszowym mięśnia gruszkowatego spowodowana jest tym iż staje się on bardziej „spuchnięty” i „bagnisty”.
📢Oprócz ucisku na nerw kulszowy zwiększone napięcie mięśnia gruszkowatego może spowodować także ucisk na nerw sromowy. Może pojawić się mrowienie, odrętwienie w pachwinie i okolicy krocza, a także ewentualne przypadki nietrzymania moczu i stolca.
✍Pojawiający się zespół napięcia mięśnia gruszkowatego spowodowany osłabieniem odwodzicieli i skróceniem przywodzicieli można efektywnie leczyć rozciągając i wzmacniając opisane grupy mięśniowe.
Ćwiczenia wzmacniające powinny obejmować mięsień pośladkowy mniejszy.
💪Zapraszamy na treningi do Gabinetu Emsella Opole na fotelu BTL EMSELLA.

Zdumiewające rezultaty

Pierwsze efekty odczuwalne są po 2-3 zabiegach.
Dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii otrzymujemy: