Niski poziom estrogenów wpływa negatywnie na elastyczność mięśni.
Także tkanka łączna otaczająca cewkę i pęcherz moczowy ulega zubożeniu.
Jedną z konsekwencji przewlekłego niedoboru estrogenu (estradiol, estron i estriol) jest deficyt kolagenu w tkankach mięśniowych dna miednicy.
Ten stan powoduje zaburzenia statyki narządu płciowego i nietrzymania moczu.
Jest to spowodowane nie tylko starzeniem się społeczeństwa (przy menopauzie spada ich poziom), ale też nieprawidłową dietą, która jest uboga w antyoksydanty.
Produkty spożywcze (warzywa, owoce, nasiona i ziarna) i zioła są najbezpieczniejszym sposobem na zwiększenie produkcji estrogenów.
Zawierają one fitoestrogeny, które mają działanie estrogenne.
Należy też pamiętać o tym, że estrogeny, jak wszystkie inne hormony sterydowe, są wytwarzane z cholesterolu, który jest ich prekursorem.
Synteza estrogenów w kobiecym organizmie zachodzi przede wszystkim w jajnikach, ale także w niewielkim stopniu są one produkowane w tkance tłuszczowej, w kościach, w mózgu.
U mężczyzn natomiast estrogeny są produkowane w znacznie mniejszej ilości niż u kobiet, a miejscem ich wytwarzania są jądra oraz kora nadnerczy.
Produkcja estrogenów jest natomiast regulowana przez hormon, który wydzielany jest przez przysadkę mózgową – jest to hormon folikulotropwy (inna nazwa to folikulotropina lub tez FSH).

Zdumiewające rezultaty

Pierwsze efekty odczuwalne są po 2-3 zabiegach.
Dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii HIFEM